Іван Ургант
Іван Ургант

Підстав для заборони в’їзду на територію України російському телеведучому Івана Урганта немає. Про це заявив сьогодні заступник глави Служби безпеки України Володимир Породько.

“У даному випадку, вислів Урганта у програмі “Смак” було неповагою до нашого народу і неповагою до нашої держави”, – сказав Породько.

За його словами, українське законодавство наділяє СБУ і МВС правом тимчасово забороняти в’їзд іноземців на територію держави. Служба безпеки, пояснив Породько, має такі повноваження, коли дії іноземців наносять шкоду національній безпеці, а МВС, коли дії носять кримінальний характер. “Складно розцінити дії Урганта як порушення нашого суверенітету”, – підкреслив заступник глави СБУ.

Раніше представники низки фракцій парламенту України підписали звернення до МЗС, СБУ та інші органи влади, в якому зажадали заборонити Івану Урганту в’їзд в країну.

Нагадаємо, в ефірі кулінарної телепрограми “Смак” Ургант пожартував над українцями фразою “я порубав зелень, як червоний комісар жителів українського села”. Згодом телеведучий вибачився перед жителями України, заявивши, що він “просто сказав дурість, не подумавши”. “Повірте, я зовсім не вкладав в цю дурну фразу той жахливий і шовіністичний сенс, який побачили деякі. Та вже тим більше не міг уявити, що ця ситуація здатна спровокувати міжнародний скандал”, – заявив Ургант, додавши, що “дуже любить Україну”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.