“Приречені” на смерть хворі українці
“Приречені” на смерть хворі українці

Вчора в Києві під будівлею Кабінету міністрів відбувся протест активістів, що вимагають належного лікування для людей інфікованих ВІЛ, хворих на СНІД, туберкульоз, гепатит С та інші небезпечні хвороби.

Цією акцією мітингувальники хотіли показати, що 44 тисячам українців цього року винесуть смертельний вирок, якщо влада не виділить кошти на лікування. Про це повідомляють на сайті всеукраїнської мережі ЛЖВ (Людей, що живуть з ВІЛ).

Попри нещодавнє рішення уряду виділити додаткове фінансування на заходи протидії смертельним інфекціям, демонстранти твердять: це поки лише обіцянки, а чимало хворих людей досі приречені на смерть:

“Це інфекційні захворювання. Вони вбивають не лише сьогодення нашої країни, але й майбутнє”, – каже голова Всеукраїнської мережі ЛЖВ Володимир Жовтяк.

“В мене немає на це коштів, чесно. Я звертаюся до лікарів, здаю аналізи, а вони мені призначають підтримуюче лікування”, – розповідає хвора на гепатит жінка.

У 2013 році уряд вирішив збільшити фінансування на лікування хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД (180 млн гривень), на здійснення лабораторного супроводу хворих, які отримують антиретровірусну терапію (60 млн гривень), на створення відділень для лікування хворих на туберкульоз, які перебувають у слідчих ізоляторах (49 млн гривень). І вже до першого травня Міністерство охорони здров‘я повинно розробити конкретний план.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.