Маргарет Тетчер
Маргарет Тетчер

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Маргарет Тетчер померла від інсульту, повідомив її речник.

Лорд Бел повідомив: “З великим сумом Марк і Керол Тетчер оголосили, що їхня мати баронеса Тетчер померла після інсульту цього ранку. Подальші заяви будуть зроблені пізніше”.

Вона займала пост прем’єр-міністра Великої Британії з 1979 по 1990 рік, за твердий характер її називали “залізною леді”. У 2002 році вона пережила кілька серцевих нападів.

Тетчер, перша і єдина в історії Великобританії жінка-прем’єр (1979-1990 роки), в грудні була госпіталізована. Її оточення пізніше повідомило, що вона перенесла невелику операцію з видалення новоутворення в сечовому міхурі, яка пройшла успішно. Однак в силу віку 87-річна баронеса Тетчер залишалася під наглядом лікарів, 28 грудня її виписали з лікарні.

Тоді ЗМІ повідомили, що погіршується здоров’я не дозволяє колишньому прем’єр-міністру з’являтися на публічних подіях. В останні роки Тетчер кілька разів була госпіталізована. У 2012 році вона пропустила урочистий обід на Даунінг-стріт на честь 60-річного ювілею правління королеви, на якому були присутні нинішній і колишні прем’єри. Баронеса Тетчер не з’явилася і на вечорі в честь її 85-річчя два роки тому, також організованому офісом нинішнього прем’єра.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.