депутати у ВР
Опозиція висунула вимоги для розблокування Ради

Представники опозиції висунули партії влади чотири умови, після виконання яких вони готові зняти блокування Верховної Ради і перейти до звичайного режиму роботи.

«Ми вимагаємо призначення виборів у Києві, скасування пенсійної реформи та розгляду питання про відставку уряду Миколи Азарова», – заявив під час зборів голів фракцій Арсеній Яценюк.

При цьому заступник голови фракції УДАРу Віталій Ковальчук додав ще одну умову – скасування закону Про всеукраїнський референдум. «Вже другий тиждень ходять чутки, що влада намагається за допомогою референдуму змінити конституційний лад в країні», – зауважив політик.

Варто відзначити, що в Партії регіонів відмовилися на даний час займатися питанням виборів мера столиці, навіть у форматі роботи над спільною постановою. Однак регіонали готові підняти питання про відставку прем’єр-міністра. В опозиції не вистачає 49 голосів для прийняття такого рішення.

«На нашу вимогу глава парламенту Володимир Рибак направив звернення у всі комітети, щоб вони розглянули резолюцію про недовіру уряду з тим, щоб в п’ятницю внести це питання до порядку денного», – підкреслив Яценюк.

У той же час, комуністи поки ще сумніваються яким чином будуть голосувати за відставку Азарова.

«Зараз голосів у парламенті немає. Результативне голосування можливо при єдиному варіанті – якщо Партія регіонів веде подвійну гру, намагаючись зняти Миколи Азарова руками опозиції, і дасть для цього свої голоси. Такий варіант можливий. Давно відомо, що не всі представники ПР хотіли призначення Миколи Азарова», – запевнив комуніст Олександр Голуб.

Переговори щодо роботи Ради будуть продовжуватися і сьогодні, 4 квітня.

«З усіх умов опозиції можна виконати два: поставити на розгляд резолюцію по уряду і розглянути питання про скасування пенсійної реформи. Що стосується Києва, максимум, що ми можемо – звернутися до Конституційного суду з проханням прискорити розгляд нашого звернення, але до рішення суду ми голосувати не будемо», – підсумував регіонал Михайло Чечетов.

Джерело КоммерсантЪ-Украина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.