Вхід Господній у Єрусалим
Вхід Господній у Єрусалим

Сьогодні, 28 квітня, християни східного обряду відзначають одне з найбільших християнських свят, Вербну неділю або Вхід Господній в Єрусалим.

Вхід Господній у Єрусалим — велике християнське свято у неділю Вербного тижня, перед Великоднем. Народні назви — Вербна неділя (Квітна, Шуткова, Баськова, Пальмова неділя, Неділя ваїй).

Згідно з Євангелієм, Ісуса зустрічали в Єрусалимі як месію і чудотворця, оскільки по місту рознеслася звістка про зціленого ним напередодні Лазаря. Люди постилали на його шляху одяг і пальмові гілки. Саме звідси назва цього свята на останньому християнському світі – Пальмова неділя.

В Україні, де замість пальми почали використовувати вербу, яка першою розпускається навесні, це свято отримало назву Вербна неділя.

За давньою традицією цього дня віруючі приносять вітки верби, що розпустилася, в церкви для освячення. Священнослужителі сьогодні звершать урочисті богослужіння в храмах і монастирях.

Цього дня традиційний народний звичай наказує символічно бити один одного освяченими гілкам верб, а також відвідувати кладовища. У церкві це не проповідується, але священики ставляться до цієї традиції з розумінням.

Наступний тиждень до Великодня знаменує собою останні дні Христа і його розп’яття і тому називається Страсним. Він особливо шанується церквою. Великдень у християн східного обряду цього року відзначатиметься 5 травня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.