їжа, споживання їжі
Харчова наркоманія: що це?

Стівен А. Уізерлі – американський дієтолог, вважає, що снеки Cheetos – це не що інше, як розумно сконструйований продукт, спрямований на задоволення. Ці сирні палички є тим, що нас коли-небудь погубить.

Вони наче тануть у роті. Такий ефект називається «калорійністю, що зникає». Справа в тому, що якщо щось швидко тане, значить, воно не ситне – так думає наш мозок. А тому з’їсти цього ми можемо як завгодно багато. Цей феномен учені назвали «харчової наркоманією».

Майкл Мосс – автор журнальних публікацій і володар Пулітцерівської премії 2010 (він вивів на чисту воду виробників м’ясної продукції) стверджує, що компанії, які виробляють снеки, витрачають величезні суми грошей на дослідження та розробки, спрямовані на пошуки уразливого місця людини. Так, харчова промисловість знаходиться в постійному пошуку методів, які змусять людей відчувати постійний голод.

Коли ви наїдаєтеся, то мозок говорить вам про це, посилаючи сигнал на припинення почуття голоду і установку почуття ситості. Багато компаній дешевої їжі і фаст-фуду використовують складні формули, здатні штучно викликати почуття сильного голоду. Саме з цієї причини ми може з’їсти багато чіпсів, випити багато коли і продовжувати відчувати голод.

Насправді, організм не проведеш. Можна відчувати величезне задоволення від споживаної їжі, але з’їдені кілограми калорій ніхто не скасує.

Майкл Мосс не став зачіпати наслідки цієї проблеми, які можна порівняти з глобальною катастрофою, тому що число людей з ожирінням постійно зростає, а все завдяки нездоровій їжі. Так, за останні 30 років в Америці людей з ожирінням збільшилося на 50%. Найжахливіше, що ця епідемія все більше і більше зачіпає дітей. Так, кількість дітей молодшого віку, які страждають на ожиріння, збільшилося з 5-6% до 18%.

Не варто й  говорити, скільки бюджетних коштів було витрачено на лікування ожиріння.

У 2011 році вчені провели дослідження, в якому взяли участь 120 877 чоловік. Виявилося, що картопляні чіпси є основною причиною ожиріння. У цих чіпсах є жир, який викликає миттєве задоволення, сіль, а також цукор. Всі ці інгредієнти роблять з картоплі наркотик, що викликає найсильніше звикання.

Дорослим людям фахівці нагадують про те, що правильне харчування – це запорука здоров’я, найціннішого, що є у людини. Якщо людина вже стала харчовим наркоманом, то їй терміново слід пройти кодування від їжі і позбавити себе від цієї згубної звички. Дорослі люди, що вестимуть здоровий спосіб життя, будуть показувати на своєму прикладі дітям, як себе потрібно поводити, щоб залишатися здоровим.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.