налякана дівчинка, стрес
Маленькі діти більш чутливі до стресу

Маленькі діти більш чутливі до стресу, особливо коли присутні при сварці своїх батьків. Учені з американського центру психології сім’ї виявили, що немовлята реагують на лайку і сварки навіть тоді, коли сплять. Причому, у цей момент вплив відбувається на ті ділянки мозку, які задіяні зі стресом.

Мозок маленьких дітей досить пластичний, що дозволяє йому розвиватися, беручи досвід і реагуючи на ті чи інші ситуації. Цим пояснюється його вразливість перед стресом. Вчені зробили МРТ головного мозку у 20 сплячих дітей. У цей час звучали голоси – нейтральні, веселі й злі. Мозок на всі голоси реагував по-різному. Так, у немовлят, у чиїх сім’ях існують часті конфлікти, мозок показував найбільш активну реакцію.

Сімейні психологи стверджують, що батьки далеко не праві, коли вважають, що перед маленькими дітьми можна лаятися, тому що вони нічого не розуміють. Насправді, в цей період у дітей відбувається розвиток головного мозку, а сварки негативно впливають на цей процес. Якщо батьки постійно лаються, то їм варто звернутися до фахівців. У цьому випадку допоможе також процедура одитинг, яка навчить людей контролювати свої емоції.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.