Білорусь, митниця
Білорусь оголосила Україні торговельну війну

Митниця Білорусі з квітня не пропускає продукцію українських кондитерів – Мінськ ввів режим посиленої митного контролю, який дозволяє затримувати вантажі на кордоні 20 і більше днів.

Про це повідомляє газета «Комерсант-Україна» з посиланням на дані асоціації «Укркондпром».

За даними видання, труднощі з постачанням продукції зазнають найбільші виробники кондитерських виробів України, в тому числі Roshen, «Конті», АВК і ЖЛ.

Білорусія – четвертий за розмірами експортний ринок для українських кондитерів (понад 5% всього експорту за підсумками 2012 року).

Через обмеження поставок тільки в квітні втрати українських кондитерів можуть скласти 40 млн грн, а з урахуванням великодніх свят, коли попит на кондитерські вироби зростає, ця цифра може значно зрости, визнають в «Укркондпромі».

Учасники ринку пояснюють такі заходи влади Білорусії підтримкою вітчизняного виробника.

Газета уточнює, що Україна може вжити заходи – ввести аналогічні санкції стосовно молочної продукції з Білорусії.

Як повідомляв раніше «Новий Регіон», магазини, що з’явилися кілька років тому в Києві під вивісками «Продукти з Білорусі» успішно завойовують український ринок.

«Білоруські товари захоплюють український ринок продуктів харчування. Легенди про радянську якість і активні продажі загрожують витісненням вітчизняних виробників», – писав раніше український журнал«Фокус».

Зокрема Союз молочних підприємств України висловлював занепокоєність поставками масла з Білорусі, що становлять конкуренцію для українських виробників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.