Кетрін Ештон
Кетрін Ештон

Сьогодні на пленарному засіданні Європарламент має намір обговорити українське питання за участі Верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президента Єврокомісії Катрін Аштон.

Минулого тижня вона разом із єврокомісаром Штефаном Фюле висловила занепокоєння з приводу позбавленням парламентських мандатів «на сумнівних правових засадах».

Очікується, що основною темою дебатів буде позбавлення Сергія Власенка депутатського мандата.

На думку деяких депутатів Євросоюзу, останні події в Україні свідчать про подальшу ескалацію використання судочинства для тиску на політичних опонентів.

За словами німецького парламентарія Мікаеля Ґалера, «режим Януковича намагається ще більше послабити позиції Юлії Тимошенко і чинити тиск на тих, хто не дотримується лінії влади».

Інший німецький євродепутат Ребекка Гармс, яка особисто спостерігала за перебігом суду щодо позбавлення Сергія Власенка мандата, в коментарі Радіо Свобода наголосила, що «надій на позитивні рішення щодо угоди про асоціацію стає чимраз менше. Особливо, коли ми бачимо, що одразу після європейсько-українського саміту представники уряду й президент повертаються до Києва і роблять діаметрально протилежне тому, що вони пообіцяли у Брюсселі».

Джерело Радіо Свобода

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.