Кіпр, ЄС
Єврогрупа затвердила пакет допомоги Кіпру

Лічені години лишалися до краху банківської системи Кіпру, коли під ранок понеділка Єврогрупа, Євроцентробанк, МВФ та кіпрський президент досягли угоди щодо умов надання міжнародної допомоги.

Кіпру доведеться закрити свій другий за розміром банк Popular Bank of Cyprus, також відомий як Laiki, та заморозити усі депозити, більші за 100 тис. євро.

“Я хочу підкреслити, що ці заходи не торкнуться депозитів до 100 тис. євро. Щодо цього не може бути жодних сумнівів. Сьогодні ми знову наголосили на тому, як важливо гарантувати такі депозити у Європейському Союзі,” – сказав голова Єврогрупи Єрун Дейсселблюм.

Вклади, що не перевищують цю суму, переведуть до Bank of Cyprus, який планують зміцнити. Від ідеї одноразово стягнути збір з депозитів вирішили відмовитися. Президент Кіпру Нікос Анастасіадіс намагався відстояти офшорну модель економіки острову. Однак, на думку багатьох європейських керівників, саме вона спричинила проблеми.

Заморожені депозити, що перевищують 100 тис. євро,використають, аби розрахуватися з боргами. Проте Кіпр ще самотужки має назбирати 5,8 млрд євро в антикризовий фонд.

“Після марафону перемовин та безкінечних відтермінувань рішення нарешті ухвалено. На початку травня Нікосія отримає першу частину з 10 млрд євро запланованої допомоги. Також буде створено спеціальну групу, що має допомогти вивести економіку Кіпру з кризи.”

Дефолту уникнули, але кіпріоти готуються до тяжких часів

Угода, підписана між трійкою міжнародних кредиторів та Кіпром, відгукнеться країні не лише реструктуризацією банківського сектора, але і запровадженням нових заходів економії. В обмін на отримання 10 мільярдів євро, Кіпр, окрім закриття другого найбільшого банку, обіцяє підвищити податки на доходи компаній, а також боротися з відмиванням грошей після того, як європейські кредитори проведуть детальний аудит.

“По суті, не можна сказати, що ми виграли бій, але нам і справді вдалося уникнути катастрофи, тобто виходу з єврозони,” – заявив на прес-конференції міністр фінансів Кіпру Міхаліс Сарріс.

Антикризовий план, ухвалений в Брюсселі, допоміг уникнути неминучого дефолту, проте міністр фінансів не приховує, що найгірше – попереду.

“Я не думаю, що хтось може заперечувати той факт, що кіпріотам доведеться пережити тяжкі часи і страждати від наслідків того затяжного періоду, упродовж якого ми ухвалювали неправильні рішення”.

У неділю перед президентським палацом у Нікосії протестували кількасот працівників банків. До них приєдналися пересічні громадяни. Вони організували сидячу маніфестацію, заблокувавши рух транспорту в центрі столиці. Люди усвідомлюють, що угода з кредиторами в обмін на позику, змусить їх піти на нові жертви.

Джерело euronews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.