морська свинка
ЄС повністю заборонила косметику, що була протестована на тваринах

У ЄС вступила в силу цілковита заборона на продаж косметичних засобів, які випробовують на тваринах. Це стосується не лише товарів, виготовлених на території Євросоюзу, але й імпортованої продукції.

Починаючи з понеділка, 11 березня, в Євросоюзі заборонено продаж косметики, яку випробовують на тваринах. Цього дня тут вступила в силу цілковита заборона на продаж відповідних косметичних та гігієнічних засобів – не лише європейського виробництва, але й імпортованих з інших країн світу.

Тестування готової косметики на тваринах на території Євросоюзу заборонили ще 2004 року, нагадує інформагентство afp. П’ятьма роками пізніше заборонили також тестувати на тваринах й окремі компоненти, що входять до складу косметичної продукції. Такі заходи запроваджувалися поступово, аби дати косметичній промисловості час для розробки та переходу на альтернативні методи перевірки своєї продукції.

За і проти

На заключному етапі введення цілковитої заборони скасували останні винятки. Так, досі виробники мали можливість обійти закон, тестуючи свої продукти за межами ЄС. Крім того, заборона не поширювалася на продукти, які перевірялися на негативні побічні ефекти, приміром, коли дослідники хотіли з’ясувати, чи не впливає тривале використання того чи іншого продукту на чутливість шкіри або на репродуктивну функцію.

Захисники тварин вже віддавна різко критикують випробовування на тваринах. Натомість науковці вказують на необхідність таких тестів для розвитку досліджень. “Безпека майже усіх компонентів у косметичних продуктах ґрунтується на даних, отриманих у результаті тестів на тваринах”, – цитує європейську галузеву спілку “Cosmetics Europe” агентство dpa.

Джерело DW

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.