Депресія
Ослаблений імунітет як наслідок депресії

На роботу імунітету сильно впливають переживання, які пов’язані з близькими людьми. Це пов’язано зі збільшення рівня гормону стресу – кортизолу. Імунітет людини знижується, тому що зменшується кількість Т-клітин. До такого висновку прийшли співробітники Університету з Огайо.

У цьому стані люди знаходять у всьому суцільний негатив, неправильно розуміють події, знаходяться в постійному пошуку підтвердження того, що їх люблять і про неї піклуються. В експерименті психодіагностику взяли участь 85 пар, серед яких були одружені понад 12 років.

Учасникам було запропоновано заповнити анкету, відзначити рівень своєї тривожності, а також якість сну. Крім того, вони розповіли про життя своєї родини, здали аналізи крові та слини, щоб визначити рівень стресових гормонів і стан імунної системи.

Результати дослідження показали, що люди з високим рівнем тривоги мають на 11% відсотків більше кортизолу, ніж люди, які нічим не стурбовані. Так, чим вище рівень кортизолу, тим нижче імунний захист. Також, у таких людей знижено на 22% в середньому кількість Т-клітин – клітин, які пригнічують інфекції. Відтак, у чоловіків в основному спостерігався високий рівень кортизолу, а у жінок – тривожність.

Таким чином, фахівці рекомендують звертатися до сімейного психолога, щоб усувати тривожність і вирішувати всі проблеми, а якщо імунний захист все одно слабкий, навіть якщо ваше психологічне самопочуття відмінне, то потрібно звернутися в центр імунології, де фахівці визначать причини вашого поганого імунітету.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.