Гроші
прощавай, офшорний рай?

Кіпр став п‘ятою країною єврозони, якій знадобилася фінансова допомога, після Греції, Ірландії, Португалії та Іспанії. Однак Нікосії висунули чи не найжорсткіші вимоги. Міжнародні кредитори вимагають, аби у фінансуванні банківського сектора взяли участь всі власники депозитів кіпрських банків, зокрема, і нерезиденти.

З рахунків до 100 тисяч євро буде знято податок у 6,75%, а з тих, що перевищують цю суму, – 9,9%.За оцінками експертів, примусовий збір із депозитів принесе у кіпрський бюджет 5,8 млрд євро. Разом з виділеними 10 млрд це трохи менше, аніж хотів Кіпр, що просив про 17 млрд євро.

Вкладники кіпрських установ почуваються ошуканими. Через кризу острів, вірогідно, втратить звання “офшорного раю”, передусім для олігархів зі Східної Європи – українців та росіян. Останнім належить до третини капіталу в кіпрських банках. На думку експертів, це вигідно Москві.

“Тепер умови зберігання коштів на Кіпрі стануть жорсткішими і невигідними, а це збігається з ідеєю де-офшоризації, з якою Путін виступає вже довгий час”, – вважає фінансовий аналітик Ніколай Пєтров.

У 2011 Росія надала Кіпру кредит на 2,5 млрд євро. Нині Нікосія сподівається, що Москва подовжить термін його погашення. У понеділок в Білокам‘яну вирушить міністр фінансів острова.

Відзначимо, що ймовірний податок на банківські внески викликав величезне обурення іноземців та кіпріотів.

Вони глибоко обурені рішенням про оподаткування банківських внесків у країні: хтось збирається в банк забирати гроші, а хтось на демонстрацію до парламенту. Особливо шоковані новинами іноземці, які проживають на Кіпрі та мають там банківські рахунки. Адже виходить, що своїми кревними вони рятують економіку країни нарівні з її громадянами.

“У вівторок я планую піти у банк і забрати звідти всі мої гроші, нічого не залишу,”-каже громадянка Великої Британії. -“Знаєте, я їм більше не довіряю. Це грабунок. Я вважаю, що вони у мене крадуть.”

Непопулярне рішення може набути чинності після голосування у парламенті в понеділок. Погодити його буде непросто. Жителі Кіпру вже вимагають покарати винних у причинах та наслідках ситуації, що склалася:

“Уряд повинен провести розслідування та знайти людей відповідальних за цей безлад, покарати їх, посадити з

Джерело euronews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.