Кіпр охопили вуличні протести
Кіпр охопили вуличні протести

“Трійко, геть з Кіпру!” – скандують тисячі людей, які вийшли сказати “ні” угоді між кіпрським урядом та трійкою міжнародних позичальників. Вони бояться, що через неї країна ще глибше порине в кризу, а чимало пересічних громадян втратять роботу.

За домовленістю, Кіпр отримає 10 млдр євро позики, проте в обмін має урізати свою банківську систему та забрати до 40% від сум усіх депозитів, більших за 100 тис. євро.

“Основна вимога людей, що тут зібралися, – провести референдум. Жодне рішення не має ухвалюватися без згоди людей. Ми не продамо Кіпр, попри тих, хто хотів нагріти руки,” – говорить один з активістів.

Також на вулиці вийшли працівники найбільшоі фінустанови країни Bank of Cyprus. Вони бояться, що банк закриють, а вони втратять роботу. Також протестувальники вимагають відставки голови Центробанку, що вводить свою адміністрацію до проблемних фінустанов.

“Ми лише хочемо зберегти роботу! Дайте банку працювати!” – кричить чоловік, який намагається провати поліцейський кордон.

У четвер після майже двотижневої перерви кіпрські банки знову відкриють свої двері. Але через побоювання, що люди почнуть масово знімати кошти з рахунків, уряд запроваджує обмеження на операції.

Джерело euronews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.