Франциск I
Франциск I

266-им папою став 76-річний кардинал з Аргентини Хорхе Маріо Берґольйо, який обрав ім‘я Франциска I.

Вперше за історію понтифіком став вихідець з Південної Америки, хоча сім‘я Франциска I походить з Італії. Новий голова католицької церкви виголосив перше благословення з балкону базиліки Святого Петра.

Віряни, які терпляче очікували історичної події на площі, побачили білий дим о 19:05 за центральноєвропейським часом (о 20:05 за Києвом).

Для того, аби дійти згоди, кардиналам-виборцям знадобилося два дні — понтифіка обрали у другий день конклаву на другому голосуванні.

Також цікавим є, що за словами глави УГКЦ Святослава Шевчука, новий Папа Римський Франциск добре знає ситуацію Української греко-католицької церкви, бо сам був вихованцем українського священика.

“Новообраний Папа Франциск І є вихованцем нашого священика Степана Чміля, який тепер похований у базиліці св. Софії в Римі. Нинішній Папа, а тоді студент Салезіянської школи, щодня раненько, поки ще всі хлопці спали, прислуговував о. Чмілю під час Служби Божої”, – розповів патріарх Святослав, передає Департамент інформації УГКЦ.

Шевчук також розповів, що новообраний Папа добре знайомий з греко-католицьким обрядом.

“Він добре знає наш обряд і навіть пам’ятає нашу літургію. Востаннє я його відвідував, коли прощався з Аргентиною, від’їжджаючи до України, і просив, щоб він дав свої свідчення для беатифікаційного процесу о. Степана Чміля, на що він радо погодився. Отож, Святіший Отець дуже добре знає і про нашу Церкву, і про нашу літургію та обряд, про нашу духовність”, – додав глава УГКЦ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.