Роджера Магоні
Роджера Магоні

Поки американський кардинал Роджер Магоні перебував на конклаві, з новою силою розгорівся сексуальний скандал, в якому він фігурує.

Магоні, Архієпархія Лос-Анджелеса та священик-ґвалтівник погодилися виплатити 10 млн доларів компенсацій, аби закрити справи про сексуальну наругу над чотирма дітьми.

Роджер Магоні був Архієпископом Лос-Анджелеса з 1985 по 2011 рік. За цей час жертвами знущань підлеглих йому священиків стали 508 дітей. 2007 року католицька церква та Магоні особисто попросили пробачення за дії “злочинців у рясах”.

Американські католики прохали не допустити Магоні до участі в конклаві, але у Ватикані заперечили:

“Кардинали, зокрема кардинал Магоні, якого згадує Об‘єднання постраждалих від насильства, вчиненого священиками, багато міркували над звинуваченнями, які проти них висунули та над становищем, в якому вони опинились. Врешті-решт вони вирішили, що немає причин не брати участі у конклаві. Ці чоловіки гідні нашої поваги, ми їх поважаємо, вони мають свої місця у конклаві”, – сказав речник Ватикану Том Розіка.

Американська поліція підозрювала Роджера Магоні у покриванні злочинів церковнослужителів та допитала його. Кардиналові також закидають те, що він умисно переводив священиків, які ґвалтували дітей, на службу в парафії в інші штати, аби ускладнити процес розслідування.

Джерело euronews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.