педофілія
педофілія

Жертви католицьких священиків-педофілів сподіваються, що новий Папа римський буде більш категоричним у викоріненні сексуальних злочинів із церкви. Чимало вірян звинувачують Венедикта XVI у бездіяльності, хоча він вибачився перед жертвами, позбув сану кількох єпископів та визнав, що церкві необхідне “духовне очищення”.

“Він вибачився перед Ірландією, вибачився перед Сполученими Штатами. Потім вибачився перед Австралією, Німеччиною, Іспанією – надіслав листи з вибаченнями за все, що сталося у цих країнах. Але не було жодних дій, а самі лише слова без дій не мають ніякого значення. Я побоююся, що послідовник Папи буде таким же жорстким і байдужим щодо цих питань, як і він,” – каже Девід Лоренц, жертва сексуального насильства з боку священика.

Деякі віряни обурені тим, що в обранні нового Папи братимуть участь кардинали, причетні до сексуальних скандалів. Кардинал Роджер Махоні збирається до Риму на конклав, хоча минулого місяця його звільнили від очільництва єпархії Лос-Анджелеса за приховування злочинів священиків-педофілів.

“Якщо церква дозволяє йому голосувати, то я думаю, що ми повинні змиритися з рішеннями наших духовних лідерів. Але я й сам був однією з жертв педофілів у нашому приході,” – каже Фернандо Монтанес, парафіянин єпархії Лос-Анджелеса.

Скандал зі священиками-педофілами став найгучнішим за час перебування Венедикта XVI на папському престолі. Тим більше, що перш ніж стати Папою, кардинал Ратцингер відповідав за дисципліну духовенства Ватикану.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.