їжа
уникнути переїдання досить просто

Дослідники з Нідерландів визначили, як уникнути переїдання під час перегляду телевізора.

Вже давно відомо, що людина може легко переїсти, якщо її увага під час їжі зосереджена но чомусь іншому, як оце перегляд улюбленого серіалу чи ток-шоу. Однак голландські дієтологи з’ясували, що якщо їсти повільно і маленькими шматочками, то переїдання можна уникнути.

В експерименті взяли участь 53 людини 18-35 років. Цим людям запропонували їсти суп і одночасно дивитися телевізор. Спочатку було встановлено, що люди їдять суп або дуже малими ковтками (5г), або, навпаки, дуже великими (15г). На другий день люди також повинні були вживати суп, але вже так, як вони хочуть. На всіх етапах людям можна було недоїдати, якщо вони цього бажали.

В результаті було встановлено, що люди з’їли більше, коли дивилися цікавий фільм, аніж коли оцінювали якість супу.

Крім того, люди з’їли на 30% менше супу, коли їли його малими ковтками. Цей показник не змінився навіть від того, наскільки вони були захоплені фільмом.

У підсумку, люди, які їли дрібними ковтками переоцінили кількість їжі, ніж ті, хто ковтав його дуже швидко і великими ковтками.

Так, дієтологи прийшли до висновку, що ті продукти, які потрібно їсти дрібними шматочками, можуть запобігти переїдання.

Дослідники впевнені, що кількість ковтків або укусів, які робить людина під час їжі, і відчуття ситості нерозривно пов’язані між собою. Так, якщо істи дрібними шматочками, то насититися можна набагато швидше, оскільки доведеться зробити більше жувальних рухів. Виходить, що якщо споживати їжу дрібними ковтками або шматочками, то з’їсти можна набагато менше і тим самим не переїсти.

При проблемах з ожирінням ця порада буде дуже корисною. Так, люди будуть поступово, але вірно худнути, тому що будуть їсти менше. Окрім того, що слід менше їсти,  лікарі радять також пройти процедуру кодування від їжі.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.