продукти харчування
продукти харчування можуть подорожчати

Уряд готує проект постанови про звільнення від державного регулювання цілого ряду продуктів, серед яких м’ясо, яйця і соняшникова олія, що може призвести до подорожчання цих продуктів харчування.

Таким чином, фактично регулювати ціни тепер будуть тільки на найдешевшу продукцію.

Згідно розробленому Міністерством економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) проекту постанови про зміну переліку продуктів, ціни на які підлягають держрегулюванню, зміни пропонується внести в чинні постанови Кабінету міністрів N1548 від 25 грудня 1996 року та N1222 від 17 жовтня 2007 року.

Так, чиновники пропонують виключити зі сфери державного цінового регулювання яловичину, свинину без кістки, філе курки, будь-яке м’ясо іншої птиці, ковбасні вироби вищого ґатунку, курячі яйця вищої категорії та добірні, олія соняшникова в різній упаковці, крім ПЕТ.

Крім того, МЕРТ планує посилити контроль над молокопереробною галуззю. Якщо на сьогоднішній день під держрегулювання підпадає тільки сир жирністю до 9%, а також сметана до 20% і вершкове масло до 72,5%, то після внесення змін в чинні постанови уряд зможе встановлювати ціни на весь спектр даної продукції.

У відомстві зазначають, що зміни спрямовані на лібералізацію умов торгівлі в Україні.

«Кабінет міністрів доручив обмежити контроль за цінами на соціально значущі продукти. У відношенні більш дорогої продукції ціновий контроль запропоновано зняти», – відзначили в міністерстві. Повідомляється, що документ вже пройшов узгодження у відповідних міністерствах і відомствах і може найближчим часом бути винесений на розгляд уряду.

Джерело Комерсант-Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.