Firefox OS
Firefox OS

Компанія Mozilla має намір презентувати власну хмарну мобільну систему Firefox OS на  конференції Mobile World Congress 2013, що відбудеться у кінці лютого в іспанській Барселоні.

Кілька днів тому в компанії почали розсилку запрошень на спеціальну прес-конференцію в рамках MWC2013, де і буде показана мобільна операційна система.

Згідно з повідомленням Mozilla Communications Team, презентація відбудеться в неділю 24 лютого о 18 годині за місцевим часом.

Нагадаємо, що інформація про роботу компанії над мобільною операційною системою надходить в ЗМІ вже близько року, але в останні кілька місяців потік даних про Firefox OS став значно насиченішим, що, швидше за все, говорить про завершення робіт над мобільною системою. Спочатку багато хто вважав, що Mozilla покаже розробку ще в січні на американській CES 2013, але цього не сталося.

Нагадаємо, що в кінці грудня минулого року компанія випустила симулятор Firefox OS для роботи на ПК. В компанії говорять, що за допомогою симулятора програмісти можуть випробувати власні FirefoxOS-програми без придбання смартфона, що працює під даною ОС.

Раніше китайський виробник телекомунікаційного обладнання ZTE повідомив про плани з випуску FirefoxOS-смартфона. Поява смартфона очікується в першому кварталі 2013 року. Аналітики говорять, що випуск смартфона під управлінням Firefox OS – це ще одне свідчення того, що виробники апаратних рішень не дуже-то задоволені співпрацею з Google по системі Android і при будь-якій можливості хотіли б знизити від неї свою залежність.

Система Firefox OS, раніше також відома як Boot to Gecko (B2G), являє собою якірний проект Mozilla Foundation, написаний на HTML5 і покладається в роботі на двигун браузера Firefox. Нова операційна система є аналогом Chrome OS, однак базується вона на власних кодах. В основі Firefox OS лежить концепція однойменного браузера як основи для запуску легких веб-додатків і веб-браузингу. На даний момент Firefox OS ще далека від завершення і знаходиться в стадії розробки.

У компанії Mozilla говорять, що нова система позбавить мобільні пристрої від багатьох нинішніх обмежень, пов’язаних з веб-розробкою для мобільних пристроїв, дозволяючи писати програми на HTML5, які здатні працювати безпосередньо з апаратними вузлами пристрою. До цих пір достукатися до апаратних вузлів смартфона можна було тільки за допомогою двійкових програм, та й то не в кожній мобільної ОС.

У Mozilla розповіли, що один з найбільших учасників проекту по створенню Firefox OS є європейський стільниковий оператор Telefonica, який працює над новою телефонною архітектурою, що дозволяє одержати доступ до всіх основних функцій телефону: дзвінкам, коротким повідомленням, іграм та ін, прямо з HTML5-додатків.

Також в проекті беруть участь такі оператори, як Deutsche Telekom, Etisalat, Smart, Sprint, Telecom Italia, Telefonica і Telenor. Ці компанії будуть не тільки допомагати створювати саму Firefox OS, але й створять сімейство пристроїв для роботи з нею. Пристрої обіцяють бути дешевими і доступними на масовому ринку.

У Mozilla обіцяють, що Firefox OS буде адаптована для малопотужних пристроїв, так як буде безпосередньо працювати з “залізом”, минаючи шар сполучного програмного забезпечення. При цьому, самі оператори можуть вирішувати, які саме пристрої будуть вироблятися на базі Firefox OS, так як специфікації системи будуть відкритими. Web API, за допомогою якого програмісти можуть інтегрувати свої програми в Firefox OS, також повністю відкритий і його стандарт вже поданий до World Wide Web Consortium (W3C).

Firefox OS

За матеріалами CyberSecurity

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.