IIPA
IIPA

Міжнародний альянс інтелектуальної власності (IIPA), що об’єднує сім найбільших асоціацій американських виробників контенту, присвоїв Україні статус пріоритетної країни для введення санкцій.

Про це йдеться в опублікованому в п’ятницю звіті організації.

Жодна держава не отримувало цей статус з 2006 року. Його привласнення означає, що поширення піратського контенту в країні набуло масштабів, що завдають правовласникам значних збитків.

На думку IIPA, Україна – ключовий експортер цифрового піратського контенту в Європі та СНД. Більш того, згідно розслідуванню альянсу, неліцензійне програмне забезпеченням у нашій країні використовують навіть держоргани, серед яких Міністерство внутрішніх справ, Державна податкова служба та прокуратура.

Нагадаємо, в лютому минулого року користувачі виявили на сервері МВС, що знаходиться у відкритому доступі, близько десятка неліцензійних дорогих програм, таких як Windows Server 2003, Microsoft Office, ABBYY FineReader, Антивірус Касперського та інші. Після цього доступ на сервер захистили паролем.

Альянс визнав український уряд найбільшим споживачем нелегального програмного забезпечення (ПЗ) в країні. В якості підтвердження наводиться такий факт: у бюджеті на 2013 рік на закупівлю ПЗ для держустанов відведено 100 млн грн. Це становить 10-20% від необхідної суми, якщо ПЗ буде ліцензійним. Більш того, уряд вже заявило про плани скорочення навіть цього бюджету.

Україна має одне з найпрогресивніших законодавств щодо захисту авторських прав у світі. Найбільша проблема – його виконання. Для початку необхідно, щоб українська влада сама стали поважати авторські права – наприклад, використовуючи не піратське, а ліцензійне програмне забезпечення

, – говорив раніше президент Американської торговельної палати в Україні Хорхе Зукоскі.

Проте найбільше в IIPA незадоволені сайтом EX.ua, який, на їхню думку, відповідальний за розповсюдження половини всього нелегального контенту в Україні. При цьому, як переконався альянс в минулому році, держава не може впоратися із ситуацією. Нагадаємо, на початку минулого року міліція вилучила близько 200 серверів ex.ua з інформацією загальним обсягом 6 тис. терабайт, але після недовгого розслідування зняла всі звинувачення і повернула компанії сервери.

«Для американської асоціації незрозуміло, як таке можливо: ex.ua, який щорічно потрапляє в усі списки найбільших піратських сайтів, не просто визнаний невинним, але на його захист виступив народний депутат – син чинного президента», – пояснює керуючий партнер юридичної компанії Jurimex Юрій Крайняк. Нагадаємо, що народний депутат Віктор Янукович-молодший (Партія регіонів) направив депутатський запит до МВС з вимогою розблокувати ex.ua.

Тепер на підставі рекомендацій IIPA і консультацій з правовласниками Торгова палата США сформує так званий звіт 301. Країни, що потрапили в нього виключаються з «Загальної системи привілеїв» (GSP) – програми американського уряду з підтримки економічного зростання країн, що розвиваються, в рамках якої в США безмитно ввозиться 3,4 тис. видів товарів із 140 країн. Як вказують в IIPA, завдяки GSP за 11 місяців 2012 року українська продукція на $ 70 млн була ввезена в США безмитно.

Джерело Forbes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.