хакерські атаки
Китай звинуватили у кібершпигунстві

Таємний підрозділ китайської армії кібершпигував в США. Такий висновок оприлюднила американська компанія Mandiant, яка працює в галузі інтернет-безпеки. За її даними, хакери багато років систематично викрадали інформацію з майже півтори сотні компаній. На повідомлення відреагували в Білому домі:

“Ми неодноразово заявляли і будемо заявляти на найвищому рівні про наше занепокоєння кібер-крадіжками, з якими пов‘язані китайські високопосадовці, зокрема військові. Це дуже складна проблема. Над її вирішенням працює президент, він вже певний час закликає Конгрес вжити заходів і надалі чинитиме так.”

Чимало фахівців вважають, що йдеться про довготривале та цілеспрямоване кібер-шпигунство за підтримки влади Китаю.
Про атаки китайських хакерів на їхні видання раніше повідомляли американські ЗМІ, зокрема газета The New York Times. У Mandiant кажуть, що вистежили де базуються кіберзлочинці, а саме в одній з будівель у Шанхаї:

“Дані, які ми надаємо досить чітко свідчать, що атаки – це не справа рук якоїсь незалежної групи хакерів, вони не діють самостійно, вони є частиною підрозділу61398, який спонсорують військові. Комуністична партія Китаю не лише знає про такі дії, а також підтримує їх.”

Китайська влада раніше і тепер повністю відкидає всі звинувачення. МЗС країни називає звіт Mandiant недостовірним і жаліється на кібератаки на Китай, які здебільшого нібито находять зі США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.