Шотландія
Шотландія

Шотландія проголосить незалежність в березні 2016 року, якщо більшість населення на референдумі, підготовка до якого вже активно триває, виступить за відділення від Великобританії.

Референдум призначено на осінь 2014 року, проте точна дата поки не визначена. Шотландське уряд має намір поставити населенню запитання, «чи повинна Шотландія бути незалежною державою». Згідно з даними останнього опитування, опублікованими 4 лютого, тільки 32 відсотки населення готові дати позитивну відповідь. 47 відсотків опитаних виступили проти відділення від Великобританії, а 20 відсотків ще не визначилися.

Тим не менш, прем’єр-міністр Шотландії Алекс Селмонд вже закликав британських міністрів приєднатися до переговорів про те, що піде за референдумом. На противагу йому, прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон заявив, що не збирається обговорювати незалежність Шотландії до референдуму. Держсекретар у справах Шотландії в уряді Великобританії Майкл Мур порадив місцевій владі сконцентруватися не на процедурних питаннях, а на тому, що дасть цьому регіону реальну незалежність в різних сферах життя: від економіки до енергетики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.