Річарду III
Річарду III

Археологи університету Лестера під час розкопок, які розпочатих влітку минулого року під нинішньою міською автомобільною стоянкою виявили скелет, який ймовірно належав королю Річарду III, вбитому в битві при Босворте в 1485 році.

Британські вчені за допомогою аналізу ДНК і всебічного дослідження підтвердили справжність виявлених в місті Лестер останків, що приписувалися легендарному королю Річарду III, повідомили в сьогодні на спеціально скликаній прес-конференції представники наукової команди університету Лестера.

В ході розкопок також були знайдені руїни монастиря і монастирської церкви, де, швидше за все, і був похований убитий монарх.

Фахівці провели всебічний аналіз виявлених останків і історичного контексту поховання в монастирі, який дозволив прийти до висновку, що виявлений саме скелет легендарного короля. “Ми з упевненістю можемо сказати, що ексгумували … останки, що належать королю Річарду III”, – оголосив ведучий археолог Річард Баклі після презентації результатів роботи команди.

Річард III правил Англією близько двох років, з 1483 по 1485 роки, будучи останнім представником династії Йорків на англійському престолі. У битві під Босворте зазнав поразки від військ графа Річмонда, Генріха Тюдора і був убитий. Зі смертю Річарда III закінчилася війна Червоної і Білої Троянди й припинилася чоловіча лінія династії Плантагенетів, які більше трьох сторіч керували Англією. Оголене мертве тіло Річарда провезли вулицями Лестера і поховали під францисканським монастирем. В епоху розпуску монастирів в 16 столітті його останки, за однією версією, були витягнуті з могили і викинуті в річку Сор, по інший – таємно збережені ченцями, що підмінили тіло.

Очікується, що тепер останки Річарда III будуть перепоховані в кафедральному соборі Лестера – з історичної та археологічної традиції.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.