УНІАН
УНІАН можуть закрити

Мільярдер Ігор Коломойський може закрити інформагентство УНІАН, що належить йому. Власник медіа вимагає від колективу вибачитися за звинувачення в цензурі.

Експерти побоюються, що УНІАН може спіткати доля інших медіаактивів пана Коломойського – Газети по-київськи та Главреда, пише «Комерсант-Україна».

Один з топ-менеджерів групи 1 +1 (володіє УНІАН) розповів виданню, що власник УНІАН розглядає можливість закриття інформагентства. За його словами, колективу про це повідомив глава 1 +1 Олександр Ткаченко під час зустрічі в минулий вівторок.

«Закриття агентства – один з варіантів розвитку подій», – підтвердив голова Національної спілки журналістів України (володіє 0,1% акцій УНІАН) Олег Наливайко, який брав участь у цій зустрічі.

Зі свого боку, Ткаченко факт зустрічі підтвердив, але коментувати її зміст відмовився, пославшись на домовленості з колективом агентства.

Як пише Коммерсант-Україна, Коломойський готовий піти на такі заходи, якщо колектив не відкличе свою заяву про факти цензури з його боку, уточнює один із співробітників УНІАН.

Газета уточнює, що мова йде про конфлікт, пов’язаний з публікацією фальшивих інтерв’ю захисника Юлії Тимошенко, народного депутата Сергія Власенка (Батьківщина) і його колеги по фракції Олександри Кужель.

Нагадаємо, що інтерв’ю Власенко, в якому він нібито стверджував, що за ним стежать співробітники СБУ і Генпрокуратури в костюмах ведмедів, з’явилося на сайті УНІАН 11 лютого. Увечері того ж дня депутати Власенко і Кужель заявили, що не давали таких коментарів.

Після цього шість редакторів сайту агенції сказали, що ці тексти були фальсифіковані для того, щоб знищити репутацію УНІАН. Згідно із заявою, в агентстві працює чотири редактора, призначених безпосередньо власником для цензурування текстів – саме вони випустили спірні новини, не перевіривши їх.

Тим часом, продовжує Коммерсант-Україна, Коломойський запропонував співробітникам УНІАН кілька варіантів, при яких агентство продовжить працювати, і до наступних зборів трудового колективу вони повинні вибрати один з них.

Джерела стверджують, що при першому варіанті колектив повинен вибачитися перед керівництвом і відкликати свою заяву про цензуру. При другому – звільнитися в повному складі, а це більше 60 чоловік. При третьому – забути про інцидент з ведмедями і продовжувати працювати, як і до цього.

«Але самі співробітники відмовляються виконувати вимоги власника і просять прибрати з редакції чотирьох редакторів, призначених у минулому році для цензурування», – зазначає одне з джерел газети в УНІАН.

Також експерти припускають, що агентство може повторити долю іншого активу пана Коломойського – Газети по-київськи.

Як повідомлялося, в березні 2011 року співробітники газети виступили із заявою про факти цензури з боку власника. Тоді ж почалися перебої з випуском газети, а вже в червні газета закрилася остаточно. Видавець пояснив це тим, що проект не приносив доходу.

За матеріалами Коммерсант-Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.