Новини здоров’я. 6 січня. Дослідження показали, що люди з невеликим ожирінням на 6% менше схильні до ризику передчасної смерті.

Зайва вага
Зайва вага

На підставі майже 100 досліджень за участю близько трьох мільйонів чоловік вчені зробили висновок, що люди, які страждають зайвою вагою або невеликим ожирінням, на 6% менше схильні до ризику передчасної смерті, ніж володарі ідеальної фігури.

Втім, сильне ожиріння все ж підвищує ризик ранньої смерті на 30%.

Ідею про те, що зайва вага може бути ознакою більш міцного здоров’я, охрестили «парадоксом ожиріння», хоча про ожиріння як такому мови не йде.

«Це досить поширений висновок», – зазначає керівник дослідження Кетрін Флегал, старший науковий співробітник Центрів з контролю і запобігання захворювань у Хайатсвілле, штат Меріленд.

За словами Флегал, проведене нею дослідження підтверджує висновки інших вчених, які виявили зв’язок між легким ожирінням і зниженням ризику передчасної смерті.

Дослідження, результати якого були опубліковані в останньому номері «Журналу Американської медичної асоціації», не дає відповіді на питання про те, чим може пояснюватися такий зв’язок.

«У нас немає даних по фізіологічних механізмах, та це й не було нашою метою», – заявила Флегал.

За матеріалами Voice of America

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.