ЄС, прапор
ЄСПЛ задовольнив ще п’ять позовів проти України

Європейський суд з прав людини зажадав від України виплатити майже півмільйона євро по п’яти пред’явленим позовами, повідомили в суді.

Виплати повинні бути зроблені за позовом від 17 ув’язнених у Ізяславлі у справі про тортури під час утримання під вартою. Кожен з обвинувачів отримає по 25 тисяч євро, а ініціатор позову отримає додатково 10 тисяч євро за судові витрати.

Ще понад 10 тисяч євро отримає поляк Даріуш Хабровскій, який вимагав виконання рішення про повернення його сина. Крім того, Юрій Слюсар, який звинувачував владу в неефективному розслідуванні зникнення та ймовірного вбивства свого брата в квітні 2003 року. У свою чергу, він отримає 12,5 тисяч євро.

Іншим задоволеним позовом стала скарга про ненормальні умови в ізоляторі тимчасового утримання Євпаторії і про несправедливе розслідуванні інциденту з його сусідом по камері від Костянтина Сизарева.

Також 20 тисяч компенсації отримає Тетяна Мосендз, якій задовольнили позов про відсутність розслідування загибелі її сина під час служби в армії. Примітно, що в ЄСПЛ відзначили, що всі позови насправді критикують українське суддівство.

Як повідомлялося, захист колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка має намір подати скаргу до Європейського суду з прав людини, не чекаючи рішення суду по розгляду касації на вирок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.