елітне авто
Власникам авто преміум-класу доведеться платити більше

Український Мінфін пропонує зобов’язати фізичних осіб платити щорічний податок на дорогі легкові автомобілі та мотоцикли, а також яхти та літаки.

Подібна пропозиція міститься в проекті закону Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування багатства і предметів розкоші, розробленому фінансовим відомством.

Мова йде, зокрема, про стягнення податку в розмірі 2% від оціночної вартості транспортного засобу не старше 5 років з власників легкових авто з двигуном об’ємом понад 3,99 л і вартістю понад 450 розмірів мінімальних заробітних плат (МЗП: 1,147 тис. грн) і мотоциклів з об’ємом циліндра двигуна понад 995 куб. см вартістю понад 150 розмірів МЗП. При цьому для автомобілів і мотоциклів, які використовуються від 3 до 5 років, сума податку зменшується вдвічі.

У проекті зазначається, що сума податку, не повинна бути менше суми податку, розрахованого за ставкою 20% МЗП за 100 куб. см об’єму циліндра двигуна.

Разом з тим чиновники пропонують в 2014 році основою для розрахунку податку для автомобілів і мотоциклів не старше 5 років вважати лише об’єм циліндра двигуна.

У той же час, згідно з документом, з власників суден (яхт та інших плавзасобів для розваг і спорту) не старше 20 років з двигуном потужністю понад 75 кВт також пропонується збирати податок у розмірі 2% оціночної вартості, а літаків і вертольотів, зареєстрованих у Держреєстрі цивільних повітряних суден України – 1%.

Податкові зобов’язання власники автомобілів, мотоциклів, яхт і повітряних суден будуть підраховувати самостійно у річній декларації про майновий стан і доходи.

Крім того, Мінфін пропонує збирати з громадян одноразовий податок у розмірі 10% вартості при придбанні або ввезенні в Україну виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного, напівдорогоцінного каміння; годинників, мобільних телефонів і зброї вартістю понад 20 розмірів МЗП.

Аналогічним податком пропонується обкласти взуття, вироби з хутра, шкіри, килимові, швейні, текстильні і дерев’яні вироби, а також предмети мистецтва, колекціонування та антикваріату вартістю понад 30 розмірів МЗП.

Раніше повідомлялося, що податок на нерухоме майно, яке відрізняється від земельної ділянки, який набув чинності з 1 січня 2013 року, може бути замінений податком на багатство і предмети розкоші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.