елітне авто
Українці все більше купують елітні авто

У 2012 році українські автомобілісти стали купувати менше недорогих автомобілів. А найстрімкіше зростання продажів стався в ціновому сегменті дорожче 35 тисяч євро.

Автомобілі, вартістю менше 4000 євро, які ще можна було придбати в 2011-му, в минулому році взагалі зникли з ринку. Тому, поняття «бюджетний автомобіль» в Україні тепер стартує майже з 6 тисяч євро.

Однак такі авто сьогодні в Україні вже не в пошані. Автомобілів вартістю до 6500 євро в 2012 році було придбано у нас майже на 15% менше, ніж у 2011-му. А автомобілів, вартістю до 10 тисяч євро – майже на 12% менше. Не дивлячись на пропозицію недорогих автомобілів, яка зберігається ще на ринку, покупці все більше тяжіють до більш дорогих моделей.

Судячи зі статистики, потенційні покупці бюджетних автомобілів вирішили не бути дріб’язковими і відразу «замахнулися» на автомобілі в ціновій категорії від 10 до 15 тисяч євро. Їхні продажі зросли майже на 5%.

Така тенденція була характерна і для середньої цінової категорії. Мабуть, бажання продемонструвати свій статус, змусило підняти цінову планку і покупців автомобілів, вартістю 15-22 тис. євро. Продажі в даній категорії виросли менше всього. А в порівнянні з займаним обсягом на ринку – навіть впали. Потенційні покупці авто за 15-22 тис. євро відправилися за своїм ідеальним автомобілем вже в наступну цінову нішу 22-35 тис. євро. Продажі авто в даній ціновій категорії виросли в 2012-му більше, ніж на 12%.

Але найбільший ріст обсягів продажів продемонстрували автомобілі в ціновій категорії понад 35 тисяч євро. Їх підйом – більше 15%. При цьому, традиційним брендам з країн СНД українці все більше віддають перевагу іномарки. Частка іномарок у 2012-му зросла більше, ніж на 6%, а автомобілів зі спадщиною минулого з СНД – скоротилася більше, ніж на чверть. А ось іномарки з російських заводів українці купують дуже непогано. У 2012 році з сусідньої країни до нас поставляли Hyundai Accent, Kia Rio, Volkswagen Polo Sedan, Peugeot 408, Renault Logan, Sandero.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.