Новини економіки. 3 січня. За підсумками 2012 року в нас може бути дефляція 0,1-0,2%, повідомляє Міждержавний статкомітет країн СНД.

Якщо в 2013 році все вродить, знову може бути дефляція
Якщо в 2013 році все вродить, знову може бути дефляція

Поки за підсумками 11 місяців ми ділимо друге місце з Вірменією, де ціни також впали на 0,3%, на першому місці Азербайджан – там все подешевшало на 1,9%.

Для порівняння: в Росії інфляція 5,6%, в Казахстані – 4,6%, а найбільше зросли ціни у Білорусі – аж на 18,1%.

Експерти називають три головні причини нашої дефляції: жорстка монетарна політика НБУ, спад виробництва і те, що два роки поспіль збираємо високий урожай зернових, овочів і фруктів, які мають велику частку в споживчому кошику.

“Утримання Нацбанком курсу гривні призвело до нестачі грошей на ринку, зростання відсоткових ставок вище 20% річних, населення почало на цьому заробляти, менше купуючи і більше відкладаючи на депозити, от ціни на продукти і промтовари майже і не росли, – говорить аналітик МЦПД Олександр Жолудь. – Плюс уже два роки маємо надлишок пропозиції продуктів”.

На думку керівника ІАЦ Forex Club в Україні Миколи Івченка, дефляція – не зовсім добре, тому що свідчить про спад у нашій економіці, але з ним навряд чи можна боротися, поки триває світова криза. Що стосується 2013 року, то Івченко обіцяє з весни зростання нашої економіки та річну інфляцію близько 6% (у бюджеті закладено 5,9%).

На думку Жолудя, давати прогнози по інфляції зараз складно, адже не відомо, яким буде урожай. «У 2012-му через це отримали падіння цін, хоча офіційно обіцяли інфляцію 7,9% Якщо в 2013 році все вродить, знову може бути дефляція”.

За матеріалами Минпром

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.