Голокост
Голокост

27 січня в Києві та інших містах України відбудуться заходи, присвячені Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту. Цей день пов’язаний з датою визволення Радянською армією в’язнів концтабору Освенцім.

Близько 1 300 000 чоловік, з яких близько 1 000 000 складали євреї, були вбиті в Освенцімі в 1941-1945 роках. На території табору в 1947 році був створений музей, який включений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Як йдеться у повідомленні Агентства єврейських новин, в київському вечорі, який організований Єврейським форумом і Єврейським фондом України, в рамках Всеукраїнської акції “Шість мільйонів сердець” візьмуть участь представники державних органів, глави дипломатичних місій, громадські діячі України, лідери молодіжних організацій, студенти та журналісти.

У Єврейському музеї та Центрі толерантності в Москві 27 січня пройде церемонія запалювання поминальних свічок.
Відразу після неї відбудеться відкриття виставки плакатів “У Перемоги солоний смак”, створеної співробітниками меморіального комплексу “Яд Вашем” за підтримки благодійного фонду “Генезис” та Європейського єврейського фонду. Виставка грунтується на особистих свідченнях солдатів – їхніх щоденниках, листах та малюнках, що зберігаються в архівах “Яд Вашем”. Подібна виставка відкриється в той же день в Києві.

Виставка організована у співпраці з Ізраїльським культурним центром в Москві при посольстві Держави Ізраїль в Російській Федерації та організацією “Натів” при міністерстві глави уряду Ізраїлю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.