обмін валют
чи очікувати падіння гривні?

Світовий Банк прогнозує, що в 2013 році гривня девальвує до 8,7 гривень за 1 долар. Таким чином українська грошова одиниця може втратити понад 5% вартості.

Про це йдеться в новій доповіді Світового Банку “Глобальні економічні перспективи, січень 2013”.

Натомість аналітики банку припускають, що після поточного року почнуться зворотні процеси і зміцнення гривні.

Відповідно до огляду банку, в 2014 році курс української національної валюти почне посилюватися до рівня 8,6 гривень за 1 долар, а в 2015 – 8,4 гривень за 1 долар.

Опозиція звинувачувала владу у хибній економічній політиці, що призвела до різкого скорочення золотовалютних резервів Національного банку, що є однією з причин прогнозованого послаблення гривні.

Крім того, СБ погіршив оцінку динаміки експорту України на 2013 рік – до 3% з 5,7%, а в 2014-му – до 5% з 5,2%. За оцінкою банку, зростання експорту країни у 2015 році прискориться до 7%.

Водночас, відповідно до огляду, обсяг імпорту в 2012 році зменшився на 4,5%, тоді як раніше очікувалося зростання цього показника на 4,3%.

Світовий Банк також понизив прогнози зростання ВВП України в нинішньому році до 2,2%, в ​​2014 році – до 3,2% і в 2015 році – до 3,5%.

Минулого року реальні показники зростання ВВП були майже на 1,5% нижчими за прогнози уряду.

24 січня в Україні очікують приїзду місії МВФ для обговорення надання Києву позики до 8 мільярдів доларів.

Перший віце-прем‘єр Сергій Арбузов та міністр фінансів Юрій Колобов, тим часом, вирушили до США для обговорення можливості залучення більшого обсягу приватних інвестицій в економіку України.

Джерело Euronews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.