США
США на межі дефолту

США очікує дефолт до середини лютого, якщо Конгрес не домовиться з питанням про межі держборгу найближчим часом.

Про це заявив міністр фінансів Тімоті Гайтнер.

Верхня межа держборгу в США на даний момент складає 16,394 трильйона доларів, в останній раз вона підвищувалася в кінці січня 2012 року. Країна подолала цю позначку 31 грудня 2012, проте Мінфін прийняв заходи, необхідні для продовження обслуговування боргу. Домовленості про підвищення межі адміністрація і конгрес США повинні досягти до 1 березня, в іншому випадку країна не зможе платити за своїми зобов’язаннями.

«США можуть позбутися можливості обслуговувати свої зобов’язання вже з середини лютого … або початку березня. В даний час Мінфін вдається до безпрецедентних заходів, щоб уникнути (дефолту)», – йдеться в листі, направленому міністром спікеру палати представників Джон Бонер. Гайтнер закликав республіканців у конгресі якнайшвидше приступити до обговорення цього питання і підняти границю держборгу без зволікань.

Нагадаємо, з таким же закликом до конгресу звернувся і президент країни Барак Обама. Він запевнив, що підвищення граничної межі держборгу не викличе збільшення держвитрат, проти чого категорично заперечують республіканці. США стикаються з загрозою дефолту не вперше. В останній раз республіканці поставили країну перед загрозою неможливості обслуговувати свої зобов’язання влітку 2011 року – тоді дефолт вдалося запобігти буквально за добу до його оголошення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.