Новини політики. 1 січня. Україна з першого січня 2013 року змінила Ірландію на посту головуючої країни в Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ).

прапор ОБСЄ
У 2014 році головування в ОБСЄ перейде від України до Швейцарії

Влада України, критикована Заходом за кримінальне переслідування лідерів опозиції, мають намір під час головування в ОБСЄ приділяти особливу увагу врегулюванню “заморожених” конфліктів, зокрема в Придністров’ї та Нагірному Карабаху.

Крім того, Київ збирається ініціювати питання про повернення до режиму контролю над звичайними збройними силами в Європі і нерозповсюдження зброї масового ураження.

Після перемоги на президентських виборах Віктора Януковича на початку 2010 року Україна сама опинилася під прицілом критики ОБСЄ. Останні вибори в український парламент, що відбулися в жовтні минулого року, місія спостерігачів від ОБСЄ назвала недостатньо прозорими і зазначила використання в ході виборчої кампанії адміністративного ресурсу.

Також спостерігачі заявили, що демократичний процес в Україні повернув назад. ОБСЄ неодноразово висловлювала стурбованість тюремним ув’язненням екс-прем’єра Юлії Тимошенко, засудженої на сім років за перевищення повноважень при підписанні газової угоди з РФ в 2009 році.

Організація з безпеки і співробітництва в Європі – найбільша у світі регіональна організація, що займається питаннями безпеки. Вона об’єднує 56 країн, розташованих у Північній Америці, Європі та Центральній Азії. Колишня назва організації – Рада з безпеки і співробітництва в Європі. РБСЄ була скликана за ініціативою СРСР і соціалістичних держав Європи як постійно діючий міжнародний форум представників 33 європейських держав, а також США і Канади, для вироблення заходів зменшення військового протистояння і зміцнення безпеки в Європі. У 2014 році головування в ОБСЄ перейде від України до Швейцарії.

За матеріалами РИА Новости

http://ria.ru/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.