Сигарети і алкоголь
Сигарети і алкоголь незабаром подорожчають

Найдешевші сигарети подорожчають до 6 грн. після того, як з 1 січня змінилися ставки акцизу на тютюнові вироби.

Акцизи на алкоголь також призведе до зростання цін, пише «Комерсант-Україна».

Специфічна складова акцизу підвищилася майже на 47% – зі 110,64 грн / 1 тис. шт. сигарет з фільтром до 162,6 грн. (Без фільтру – з 49,48 до 72,7 грн.), В той час як адвалорна складова акцизу скоротилася з 25% до 12% (з 20% до 12% відповідно).

Традиційна індексація ставок акцизу на алкоголь склала 7,4-7,8% – підвищиться акцизний податок на пиво, кріплені вина і спирт.

Директор відділу корпоративних питань компанії «JTI Україна» Олександр Когут підрахував, що сигарети базового та середнього цінових сегментів подорожчають в середньому на 1 грн. «Це не різке підвищення, воно враховує платоспроможність українців і не стане шоком для споживачів недорогий тютюнової продукції. Згідно даних за грудень, найдешевша пачка сигарет без фільтра коштувала 3 грн, з фільтром – 5,75 грн. У той час як вартість сигарет середнього і високого цінових сегментів поступово підвищувалася останні два роки – приблизно на 5% на рік, ціни на дешеві бренди залишалися незмінними або навіть знижувалися», – розповів експерт.

Представники горілчаних компаній вважають, що подорожчання не завадить зберегти або навіть збільшити обсяг реалізації.

Менеджер по комунікативним питань компанії «Бритіш Американ Тобакко Україна» Олена Тищенко-Тишковець додала, що підвищення цін споживач відчує, швидше за все, через місяць. «На ринок продукція з новими цінами може потрапити до кінця січня залежно від оборотності марки», – сказала вона.

Голова фінансового комітету Ради VI скликання Віталій Хомутинник заявив раніше, що завдяки новим акцизах на тютюнові вироби в бюджет 2013 року може надійти додатково 2 млрд грн.

Нагадаємо, що з 16 грудня набув чинності закон про заборону куріння в громадських місцях – на зупинках, вокзалах, в навчальних закладах, клубах і ресторанах. Прийняття цього документа було однією з вимог Євросоюзу і умовою євроінтеграції України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.