Новини економіки. 5 січня. Найстаріший банк Швейцарії – Wegelin & Co – оголосив про припинення свого існування в результаті фінансових труднощів.

Wegelin & Co
Wegelin & Co

Одночасно він визнав себе винним в американському суді Нью-Йорка в сприянні громадянам США в ухилянні від сплати податків.

Відповідне повідомлення поширене на світових фінансових ринках.

“Після того, як банк виплатить владі США штраф у розмірі 57,8 млн доларів, він припинить своє існування”, – наголошується в ньому.

Wegelin заявив, що протягом останніх десяти років дозволив через свої структури посприяв ухилитись від податків близько сотні американським громадянам. При цьому укрита ними від податкових служб сума склала майже 1,2 млрд доларів.

Wegelin став першим зарубіжним банком, який визнав в американському суді свою провину перед владою США в приховуванні від податків громадян Сполучених Штатів. Для цього він використовував свої офшорні рахунки.

Результатом судового переслідування з боку Міністерства юстиції США став крах найстарішого банку Швейцарії.

Чотири роки тому найбільший банк Швейцарії – UBS був оштрафований владою США за сприяння американським громадянам в ухилянні від податків. Однак тоді цей швейцарський кредитний інститут не визнав себе винним перед судом, хоча і заплатив штраф у розмірі 780 млн доларів.

Зараз влада США веде розслідування проти 11 швейцарських банків, включаючи Credit Suisse на предмет використання ними офшорних рахунків для залучення американських вкладників, деякі з яких таким чином ухиляються від податків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.