Новини здоров’я. 4 січня. Дослідження, яке було опубліковано в журналі Nature, показало, що імунітет вагітних жінок активізує особливий підтип Т-клітин, що заважають імунітету жінки розпізнавати плід як чужорідне тіло і перешкоджають його відторгненню.

З кожною наступною вагітністю ускладнення зустрічаються все рідше і рідше
З кожною наступною вагітністю ускладнення зустрічаються все рідше і рідше

Результат цього генетичного аналізу при вагітності може допомогти в розробці вакцини, яка захищатиме від передчасних пологів і багатьох ускладнень при вагітності.

За словами дослідників з медичного центру при дитячому шпиталі Цинциннаті (в штаті Огайо), для нормального перебігу вагітності потрібно, щоб організм жінки «змирився» з антигенами, які плід успадкував від батька. Ці антигени є провокаторами жіночого імунітету, що спонукають боротися з чужорідним тілом. З’ясувалося, що особливий підтип Т-клітин CD4 запобігає імунній відповіді організму жінки на відторгнення плоду.

При генетичному дослідженні було виявлено, що ці клітини з’являються виключно під час вагітності і зникають одразу після пологів. Однак при наступній вагітності ці клітини знову з’являються і працюють, як при першій вагітності, захищаючи плід. Саме ця пам’ять імунної системи додатково захищає плід від атаки імунітету жінки. Цим пояснюється той факт, що з кожною вагітністю ускладнення зустрічаються все рідше і рідше, ніж під час першої.

Дослідники сподіваються, що це відкриття допоможе розробити спеціальну вакцину, яка буде націлена на Т-клітини, що пригнічують імунну відповідь. Ця вакцина буде першою і єдиною в своєму роді, тому що нинішні вакцини впливають на Т-клітини, навпаки, активуючи імунну відповідь. Крім того, вакцина буде застосовуватися не тільки в акушерстві, але і для лікування багатьох аутоімунних захворювань, таких як ювенільний ідіопатичний артрит і діабет 1 типу.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.