Девід Кемерон
Девід Кемерон

Девід Кемерон розкрив свою європейську стратегію. Він представив свій проект референдуму щодо перебування Великобританії в Євросоюзі, так що в разі перемоги консерваторів на загальних виборах в 2015 році уряд проведе референдум по одному-єдиному питанню: бути Великобританії в ЄС чи не бути. Питання це Кемерон підняв не випадково.

У консервативній партії зростає число євроскептиків, та й сам глава британського уряду вже з 2010 року регулярно нагадує своїм європейським колегам, що питання про майбутні відносини Лондона та Брюсселя з порядку денного у Великобританії не знято.

Британські національні інтереси будуть краще захищені, якщо ЄС буде більш відкритим, буде гнучким. Такий Євросоюз буде прихильніший до Великобританії. Я всіма силами, всією душею за договір, який задовольнить Великобританію і з яким інші європейські країни будуть процвітати

, -цитує французька католицька газета “Круа” “сенсаційну заяву” глави британського уряду.

Розрахунок Кемерона простий – він хоче «підлаштувати» Євросоюз під вимоги англійських підприємств, англійської економіки. І його заява цілком відповідає вимогам і бажанням внутрішньої політики консерваторів. Після виступу Девіда Кемерона один з вищих чиновників міністерства закордонних справ роз’яснив:

Ми вивчаємо побажання наших підприємств, все, що вони хотіли б поправити або змінити в європейському договорі. Виходячи з цього ми виробимо нашу лінію спілкування з Брюсселем

, – повідомляє агентство RFI.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.