Новини світу. 6 січня. По центральних вулицях міст Іспанії сьогодні пройшли карнавальні ходи, приурочені до народного свята – “Поклоніння волхвів”.

"Поклоніння волхвів"
“Поклоніння волхвів”

Протягом дня актори, що виконували ролі цих біблійних героїв, відвідували по всій країні лікарні, будинки пристарілих, несли радість простим іспанцям, роблячи все, щоб жителі королівства хоча б на деякий час забули про свої проблеми.

Тисячі сімей вишикувалися уздовж доріг, щоб побачити карнавальні ходи. Прагнучи зайняти кращі місця, багато хто прийшов за кілька годин до початку парадів. Глядачі змогли побачити ослів, овець, слонів і верблюдів. А завершували ходи вози з акторами, переодягненими в волхвів – Мельхіора, Каспара і Бальтазара, на честь яких названий свято.

Цього року урочистості пройшли в умовах економії, міські влади скоротили витрати на його організацію. У Мадриді, наприклад, було витрачено близько 720 тис євро (на 12% менше, ніж роком раніше).

Свято “Поклоніння волхвів” відзначається в ніч з 5 на 6 січня. У ці дні прийнято дарувати дітям подарунки. Згідно з Євангелієм від Матвія, три волхви (царя або мага) Мельхіор, Каспар і Бальтазар побачили зірку-знамення. Вона рухалася по небу зі сходу на захід і зупинилася прямо над печерою з колискою немовляти Ісуса, вказуючи дорогу. Волхви піднесли йому свої дари: золото, ладан і дорогоцінне запашне масло, визнавши в ньому Царя юдейського.

"Поклоніння волхвів"

"Поклоніння волхвів"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.