ВРУ
Раді пропонують звільнити головних силовиків

Опозиція зареєструвала у Верховній Раді проект постанови про звільнення голови МВС Віталія Захарченка та керівника СБУ Олександра Якименка.

Як повідомляється на сайті Ради, звільнити глав силових відомств пропонується за участь правоохоронних органів у політичних переслідуваннях, порушення прав і свобод громадян.

Проект документа внесений лідерами опозиційних фракцій “УДАРу” – Віталієм Кличком, “Батьківщини” Арсенієм Яценюком і “Свободи” Олегом Тягнибоком 24 січня.

Проект постанови передбачає спрямування Президенту України звернення з вимогою про усунення В.Захарченко від посади міністра внутрішніх справ України і А.Якіменко – з посади голови СБУ у зв’язку з “грубим порушенням Конституції і законів України, участю в політичних переслідуваннях, порушенням прав і свобод людини і громадянина“.

Автори документа вважають, що знаходження зазначених осіб на посадах міністра внутрішніх справ і голови Служби безпеки України підриває засади конституційного ладу України, довіру народу України до правоохоронних органів і правоохоронної діяльності в цілому, а також авторитет держави у світі.

Адже факт політичного характеру переслідувань опозиційних лідерів Юлії Тимошенко і Юрія Луценка і причетність до цього правоохоронних органів держави підтвердили більшість правозахисних інститутів Європи та світу

, – йдеться в документі.

Представники опозиції відзначають, що відповідно до статті 18 Закону України «Про Кабінет міністрів України», член Кабміну може бути відсторонений від посади за рішенням Президента України.

“У зв’язку з наведеним, Верховна Рада України визнає за необхідне звернутися до Президента України з вимогою притягнути до політичної відповідальності та звільнити з займаних посад за участь правоохоронних органів у політичних переслідуваннях, порушення прав і свобод громадян України міністра внутрішніх справ України В.Захарченко та голови Служби безпеки України А.Якіменко “, – сказано в проекті постанови.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.