Новини світу. 3 січня. Президент США Барак Обама підписав закон, що дозволяє національній економіці утриматися від падіння з “фінансового обриву”.

Барак Обама
Обама підписав закон відразу після того, як отримав його текст

Про це пізно ввечері в середу повідомив Білий дім.

Про підписання Обамою закону стало відомо за кілька хвилин до півночі. Як відзначали експерти, “фінансовий обрив” в США міг наступити 3 січня.

“У середу президент підписав закон, який робить перманентними тимчасові податкові ставки для індивідуальних осіб і сімей, чий річний дохід не перевищує 400 і 450 тисяч доларів відповідно”, – говориться в повідомленні. У ньому також підкреслюється, що документ передбачає продовження на один рік термінів дії допомоги з безробіття, а також ряд інших заходів.

У вівторок даний документ схвалила палата представників Конгресу США, а дещо раніше – буквально в новорічну ніч – його підтримав сенат. Таким чином, демократи і республіканці на Капітолійському пагорбі завершили тривалі баталії щодо підвищення податків і скорочення держвидатків, прийшовши на якийсь час до компромісного варіанту.

Крім цього, він передбачає підвищення податків до 39,6 відсотка для тих американців, які заробляють на рік понад 400 тисяч доларів на людину або більше 450 тисяч на родину. Мова також йде про запобігання урізування витрат на ряд соціальних програм і про двомісячне відстрочення масштабного скорочення виплат з оборонних та інших найважливіших напрямках.

Спочатку республіканці в палаті представників наполягали на ряді поправок до прийнятого сенатом законопроекту. Зокрема, вони хотіли урізати держвидатки додатково на 330 млрд доларів. У такому оновленому вигляді цей документ мав би повернутися для чергового розгляду в сенат, лідери якого пригрозили проголосувати проти змін. У зв’язку з цим конгресмени вирішили не вносити ніяких нововведень і проголосували за “сенатський” варіант.

Як уточнили в середу в Білому домі, Обама підписав закон відразу після того, як отримав його текст. Він зробив це на Гаваях, куди вирушив на канікули після голосування в палаті представників.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.