МВФ
дефолту не буде тільки якщо МВФ виділить Україні “серйозний” транш

Голова Комітету економістів України Андрій Новак вважає, що якщо Україні не вдасться отримати грошовий транш від Міжнародного валютного фонду, то на неї в цьому році може чекати дефолт. Про це експерт сказав в прямому ефірі “Радіо Свобода”.

“Я вам скажу, що дефолту не буде тільки якщо МВФ нам виділить транш, причому серйозний транш. Тому що ту заявку, яку подає Україна на 15 мільярдів доларів, це ж може бути всього дво- чи трирічна програма. А Україні треба терміново в 2013 році гроші. Нам загальний борг треба віддати 9 мільярдів, і з них 6 мільярдів це безпосередньо Міжнародному валютному фонду. Якщо цих грошей не буде, тобто чергового підживлення від МВФ, то це – стан дефолту державного бюджету”, – сказав Новак.

Експерт додав, що державний бюджет сьогодні не може обслужити навіть першочергові програми, не кажучи вже про повернення боргів. “Листопад, грудень минулого року вже не виплачувались в повному обсязі навіть соціально захищені статті. Тобто ті статті, які йдуть в першу чергу у казначействі. Якщо вже не виконуються статті першої черги, то ми розуміємо реальний стан державного бюджету. І якщо в 2013 році на цей державний бюджет ще й такі величезні суми виплат боргів, то без грошей МВФ це технічний чи справжній дефолт державного бюджету як мінімум”, – сказав експерт.

Ще одна проблема, на думку експерта – критичне зниження золотовалютних запасів держави. “Врахуйте, що з борговими виплатами з державного бюджету по боргу зараз ще терміново треба поповнювати золотовалюні резерви НБУ, які за останні півтора року схудли на 15 мільярдів доларів. Не мало, не багато. З 39 до 24, – каже експерт. – Ті золотовалютні резерви, які в нас нібито формально є, 24 мільярди – далеко не вся ця сума, це живі гроші. Там же є резерви в акціях, в облігаціях, в дорогоцінних металах. Тобто, якщо там живих грошей ще є, хоча б мільярдів 10-12, то 10-12 мільярдів – це до середини року. І все. Тобто, зараз, якщо ми не отримаємо кошти МВФ, як для покриття дефіциту бюджету, так і для поповнення НБУ – ну, це просто дефолт”.

Нагадаємо, місія Міжнародного валютного фонду відвідає Україну в період із 24 січня до 12 лютого.

Джерело TBi

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.