Нафтогаз
«Газпром» зажадав від «Нафтогазу» $ 7 млрд

«Нафтогаз України» не збирається оплачувати рахунок на 7 млрд. доларів, виставлений Газпромом за недобір газу в 2012 році

«Ми сприймаємо це як елемент тиску в ході триваючих переговорів про створення газотранспортного консорціуму і зниження ціни газу для України», – розповів виданню «Коммерсант-Україна» джерело в українській компанії.

Раніше джерело в «Нафтогазі» повідомляв, що «Газпром» виставив українській компанії рахунок на 7 млрд. доларів за газ, який Україна не закуповувала в 2012 році.

НАК «Нафтогаз України» заздалегідь попереджала російську сторону про скорочення закупівлі газу через економію в умовах високих цін на це паливо. І всі необхідні рахунки нібито оплачували.

Повідомлялося, що відповідно до контракту на закупівлю газу від 2009 року, мінімальний обсяг газу, до якого стосується умова «бери або плати» (take-or-pay), становить 33,3 млрд. кубометрів.

«Нафтогаз України», за попередньою інформацією, закупив у 2012 році близько 25 млрд. кубометрів газу, згідно з умовами контракту. При цьому українська сторона своєчасно попередила «Газпром» про скорочення закупівлі газу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.