МВФ
Місія МВФ приїде в України 24 січня

Місія Міжнародного валютного фонду приїде в Україну 24 січня 2013 року.

Про це повідомив новопризначений голова НБУ Ігор Соркін в ході його представлення на новій посаді.

«24 числа (24 січня – ред.) Приїде місія (місія МВФ – ред.), – сказав Соркін.

Нагадаємо, в середині грудня минулого року Міжнародний валютний фонд підтвердив запланований візит місії Фонду в Україну у другій половині січня 2013. Спочатку візит планувався на початок грудня 2012 р., проте був відкладений.

Довідка: У 2010 році Україна і МВФ схвалили програму співпраці stand-by загальним обсягом 15,5 млрд дол з метою реалізації реформ в Україні. Влітку 2010 року Україна отримала від МВФ перший транш у розмірі 1,89 млрд дол. У грудні 2010 року був виділений другий транш у розмірі близько 1,5 млрд дол. Після цього виділення коштів по програмі було заморожено через невиконання Україною низки взятих на себе зобов’язань, зокрема щодо підвищення тарифів на газ і теплопостачання для населення.

На думку експертів міжнародного рейтингового агентства Fitch Rating, у разі якщо Україна в 2013 році не буде мати можливості отримати фінансування з боку Міжнародного валютного фонду, існує ризик подальшого скорочення резервів НБУ і неконтрольованої девальвації гривні, що може призвести до подальшого пониження рейтингів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.