М'язи
М’язи

М’язи в стані спокою теж можуть спалювати жир і обігрівати організм, таке відкриття зробили американські вчені з Університету Огайо. Раніше вважалося, що основним джерелом тепла є бурий жир, який забирає ліпіди у білого жиру і спалює його, утворюючи тепло. Дрібні скорочення м’язів, як при тремтінні, теж допомагають утримати тепло, але довго не можна тремтіти, тому що це може завдати шкоди самим м’язам.

Нещодавно вчені з’ясували, що м’язи, які складають 40% від нашої загальної ваги, теж дають тепло, але без тремтіння. Справа в тому, що речовина сарколіпін, який знаходиться в цих м’язах, допомагає підтримувати тепло. Так, учені провели експеримент. Вони залишили мишей без бурого жиру і без сарколіпіна і помістили їх в приміщення з 40C тепла. Через кілька годин миші загинули. А миші, яким залишили сарколіпін, змогли підтримувати нормальну температуру тіла навіть без бурого жиру.

Крім того, коли тварини без сарколіпіна харчувалися виключно жирною їжею, вони були на 33% важчі, ніж миші з сарколіпіном. Навіть у спокійному стані м’язи здатні спалювати жир. Цей факт, безсумнівно, допоможе при лікуванні ожиріння. У людини бурого жиру набагато менше, ніж у мишей, тому боротьба з ожирінням через активацію цієї речовини, ймовірно, буде набагато ефективніше. Цей факт дає привід задуматися виробникам тренажерів, тому що, можливо, незабаром люди будуть розлучатися з ожирінням, не вдаючись до фізичних навантажень.

Лікарі радять тим, хто хоче знати, який у нього баланс між рівнем жиру, води і м’язової маси, зробити аналіз складу тіла. Ця діагностика покаже, звідки береться надмірна вага, а дієтолог зможе підібрати дієту, виходячи з отриманих даних.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.