Павло Лазаренко
Павло Лазаренко

Колишній-прем’єр-міністр України Павло Лазаренко заявив, що заперечує свою причетність до вбивства народного депутата Євгена Щербаня.

«Я змушений в черговий раз заявити – я не маю жодного відношення до вищезгаданого злочину. Я достовірно знаю, що це справа відносно мене сфальсифікована для використання в політичних цілях», – йдеться в заяві Лазаренка.

Він підкреслив, що публічні заяви керівництва Генеральної прокуратури з приводу його причетності до кримінальної справи про вбивство Щербаня «грубо порушують конституційну норму щодо презумпції невинності».

Я, Лазаренко Павло Іванович, неодноразово і послідовно заявляв про те, що я категорично не маю відношення до вбивства в 1996 році в Донецькому аеропорту народного депутата Євгена Щербаня. Це справа безпідставно та протиправно «повісив» на мене в 2000 році тогочасний генпрокурор Потебенько, користуючись моєю відсутністю на батьківщині і неможливістю повноцінно захиститися від цієї політично мотивованою наклепу

, – заявив Лазаренко.

Крім того, Лазаренко заявив, що останні висловлювання генерального прокурора Віктора Пшонки та його першого заступника Рената Кузьміна з приводу цієї справи містять ознаки кримінального злочину, передбаченого п. 2 ст. 387 Кримінального кодексу України (розголошення даних досудового слідства або дізнання).

На його думку, після таких заяв високопоставлених посадових осіб Генпрокуратури неможливо розраховувати на неупереджений розгляд цієї справи в українському суді.

За даними видання Комсомольська правда в Україні, Лазаренко в даний час знаходиться в імміграційному ізоляторі в каліфорнійському місті Аделант. За словами адвоката Лазаренка, його доля буде вирішена в травні цього року.

За інформацією ЗМІ, всі українські паспорти Лазаренко прострочені і в разі незадоволення його прохання про надання притулку в США він може бути висланий до Греції, звідки прибув в США, або виїхати в Панаму, паспортом якої нібито володіє.

Нагадаємо, в січні цього року Генеральна прокуратура завершила розслідування кримінальної справи щодо вбивства народного депутата Євгена Щербаня в 1996 році. Лазаренка, якому сьогодні, 23 січня, виповнилося 60 років, а також екс-прем’єра Юлію Тимошенко, підозрюють в організації його вбивства.

Матеріали кримінальної справи про вбивство Щербаня в частині, що стосується Лазаренка, виділені в окреме провадження. Прокуратура зробила запит у США про екстрадицію Лазаренка в Україну для проведення судових дій. Тимошенко і Лазаренко категорично спростовують свою причетність до вбивства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.