Міжнародні авіалінії України
Міжнародні авіалінії України

Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» (МАУ) змінила акціонерів. Зокрема з цього бізнесу вийшов Михайло Табачник – брат міністра освіти і науки Дмитра Табачника. Тепер власником авіакомпанії став Ігор Коломойський.

Про це пише Комерсант-Україна в статті «Політ з пересадкою».

Акціонери «Міжнародних авіаліній України» звільнили члена наглядової ради компанії Михайла Табачника, йдеться в опублікованому в понеділок увечері повідомленні МАУ в системі розкриття інформації Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР). Таке рішення було прийнято на зборах акціонерів МАУ 31 грудня.

Мова йде про Михайла Табачника – брата міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника, уточнюють джерела в МАУ. Він був членом наглядової ради компанії протягом півроку, з липня 2012 року.

Як свідчать дані НКЦБФР, Табачник не володів акціями МАУ безпосередньо. Проте джерела видання та партнери акціонерів стверджують, що в період між приватизацією і останньою зміною складу акціонерів в МАУ влітку цього року в числі її співвласників значилися колишній віце-прем’єр – міністр інфраструктури Борис Колесніков та Михайло Табачник. «У компанію Бориса Колеснікова та Михайла Табачника запросив Арон Майберг. Вони вклали кошти, і компанія отримала певний захист з боку регуляторів. Але в підсумку бізнесмени були незадоволені фінансовими результатами МАУ і в середині 2012 року вирішили продати свої частки”, – стверджує джерело в одній з компаній-партнерів МАУ.

В кінці минулого року в системі розкриття інформації НКЦБФР з’явилася інформація і про зміну акціонерів МАУ. Згідно зі звітом емітента, в III кварталі кіпрська «Онтобет промоушинз лімітед» сконцентрувала 25,83% акцій МАУ. А компанія «Кепітал інвестмент проджект» збільшила частку з 51,64% до 74,16%. Остання належить ТОВ «Інвестмент Проджектс менеджмент», власником якого в червні 2012 року стала «Онтобет промоушінз лімітед». Тобто фактично влітку минулого року акції МАУ були сконцентровані в руках одного власника.

У результаті новим співвласником «Міжнародних авіаліній України» став Ігор Коломойський, стверджують партнери авіакомпанії, а також джерела в МАУ. «Угода закрилася якраз влітку, але ще до цього МАУ і «АероСвіт» почали послаблювати взаємну конкуренцію. Зараз керівництво МАУ говорить, що у компанії один господар – Ігор Коломойський», – говорить один з партнерів – постачальників послуг МАУ. «Всі співробітники чудово розуміють, але офіційно ніхто нікому нічого не заявляв. Пана Коломойського в офісі ми не бачили, на відміну від представників керівництва «АероСвіту», з якими дуже часто бачаться менеджери МАУ», – розповідає джерело в «Міжнародних авіалініях України». На зборах акціонерів 31 грудня, зі слів його учасників, були представники пана Коломойського.

Слід зазначити, що раніше Ігор Коломойський не приховував бажання взяти участь у приватизації МАУ. Підконтрольна бізнесменові авіакомпанія «Дніпроавіа» публічно заявляла, що готова заплатити за держпакет акцій МАУ вдвічі більше мінімальної вартості і, якщо її не допустять до конкурсу, буде відстоювати свої інтереси в суді. У підсумку «Дніпроавіа» все ж не допустили до конкурсу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.