Гроші, євро
Кіпр не вважає себе центром відмивання грошей

Кіпр енергійно заперечує звинувачення в тому, що є “притулком” для відмивання грошей, повідомляє Financial Times.

“Ці звинувачення – перешкода для антикризової закордонної допомоги у розмірі 16 млрд євро, яка терміново потрібна Кіпру”, – пояснює журналіст Джошуа Чаффін.

Минулого тижня влада Кіпру провели детальну лекцію для послів ЄС в Нікосії – розповівши про механізми, що перешкоджають відмиванню грошей на Кіпрі. “Згідно діаграми, включеної в презентацію, Кіпр зробив більше зусиль, ніж Німеччина і деякі інші країни єврозони, для переходу на міжнародні стандарти у сфері контролю відмивання грошей”, – пише автор. Кіпр частково або повністю виконує всі 49 рекомендацій ОЕСР щодо цього, а Німеччина і Фінляндія не виконують по 5 рекомендацій.

Тим часом саме німецькі політики запевняють, що Кіпр залишається центром відмивання грошей. Позиція цих політиків гальмує переговори з ЄС про антикризову допомоги.

Деякі кіпрські чиновники і “трійка” міжнародних кредиторів заявляють: питання про відмивання грошей – внутрішньополітична гра в Німеччині напередодні виборів. “Інші кіпрські чиновники вважають, що таким способом Берлін хоче змусити Нікосію відмовитися від низького податку на бізнес”, – йдеться в статті.

“Ми попросили їх навести конкретні приклади [відмивання грошей], а вони їх не привели”, – сказав неназваний кіпрський дипломат.

Moneyval (відомство Ради Європи з проблем відмивання грошей) в 2011 році виставило Кіпру хорошу оцінку, але помітило, що влада могла б пред’являти більше звинувачень у відмиванні грошей і конфісковувати більше майна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.