Новини світу. 1 січня. У столиці Ірландії, на центральній площі Дублінського замку пройшла урочиста церемонія підняття прапора Європейського союзу, яка ознаменувала перехід до республіки піврічного головування в керівних органах ЄС.

прапор ЄС, євросоюз
Для Ірландії це вже буде сьома така місія

Попереднім державою-головою Євросоюзу в другій половині 2012 року був Кіпр.

“Для Ірландії це вже буде сьома така місія, яка символічно співпаде з 40-річчям вступу країни до Євросоюзу. За ці чотири декади наші відносини з Європою покращилися в рази, – заявив прем’єр-міністр Ірландії Енда Кенні, виступаючи перед представниками місцевого парламенту і членами дипкорпусу. – Членство в ЄС стало основою для наших економічних і соціальних змін. Воно безсумнівно допомогло нам знайти наше місце за європейським столом, дозволило отримати доступ до європейського ринку і стати однією з найбільш відкритих і динамічних економік світу”.

Перед присутніми також виступив віце-прем’єр, міністр закордонних справ і торгівлі Ірландії Еймон Гілмор, який підкреслив, що найближчі шість місяців стануть основоположними для відновлення Європи.

“2013 буде періодом відновлення, як для республіки, так і для Євросоюзу в цілому, – сказав він – Ірландія стане першою країною, яка успішно завершить фінансову програму допомоги ЄС і МВФ, і стане прикладом для всієї Європи”.

Урочиста церемонія завершилася запуском у небо 40 повітряних куль, що символізують 40 років членства Ірландії в Євросоюзі.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.