Новини науки. 4 січня. За даними журналу Science Translational Medicine, на який посилається Die Welt, “терапевтична вакцина з деактивованих вірусів імунодефіциту людини посилює реакцію імунної системи на збудник хвороби”.

вірусу ВІЛ
вірусу ВІЛ – тепер є нова надія в боротьбі з ним

Також міжнародний колектив учених повідомив про безпеку і хорошу переносимість вакцини.

“Якщо в організм людини вторгається такий мікроорганізм, як вірус імунодефіциту людини (ВІЛ), імунна система реагує на нього. Клітини-пожирачі (фагоцити) зламують вірус і ділять його на невеликі фрагменти. Окремі уламки потрапляють в мембрани так званих дендритних клітин імунної системи. Ці клітини представляють фрагменти ВІЛ білим кров’яні тільця – лімфоцити, які активують специфічну імунну реакцію проти цього вірусу. Однак іноді дендритні клітини несуть в зовнішній мембрані частини інфекційних вірусів, і білі кров’яні тільця заражаються і вмирають замість того, щоб почати імунну реакцію “, – пояснює видання.

“Колектив Феліпе Гарсії з Університету Барселони знайшов спосіб обійти цю проблему. Гарсія і його колеги запрограмували дендритні клітини 36 пацієнтів за допомогою вірусів імунодефіциту, попередньо деактивованих за допомогою високих температур, і вкололи пацієнтам ці дендритні клітини в якості вакцини. Оскільки віруси були попередньо деактивовані, дендритні клітини не могли інфікувати білі кров’яні тільця, і почалася звичайна імунна реакція “, – пише автор.

Вчені підкреслили, що розроблений процес ще не є методом лікування. Крім того, вони відзначили, що поки не знають, наскільки сильною повинна бути імунна реакція для визнання вакцини ефективною.

За матеріалами  Die Welt

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.